Bafra Açı Okulları » SAĞLIK HİZMETLERİ
Sosyal Medya Hesaplarımız

SAĞLIK HİZMETLERİ

Anasayfa » SAĞLIK HİZMETLERİ

 

AÇI OKULLARI SAĞLIK HİZMETİ

Okulumuzun sağlık hizmetleri, haftada 6 gün görevli hemşiremiz ve Her ay düzenli olarak denetime gelen doktorumuz tarafından sağlanmaktadır.

Okulda meydana gelen kazalar, düşme ve yaralanma gibi durumlarda revirimizde hemşiremiz tarafından ilk yardım yapılarak anında müdahale edilmektedir. Yapılan müdahalelerde veli bilgilendirilerek gerekli durumlarda okul idaresi tarafından velinin istediği sağlık kuruluşuna ulaştırılmaktadır.

Kronik hastalığı (Diyabet, astım vb.) olup ilaç kullanan öğrencilerimiz var ise bu ilaçları okul revirimizde muhafaza edilip hemşiremiz kontrolünde öğrencilerimize verilmektedir.

Okulun genel sağlık durumu, hijyen koşulları ve kantin hemşiremiz tarafından kontrol edilmektedir.

Çocuklarımızın sağlık durumları hakkında bilgi sahibi olabilmek için ‘’Sağlık Tarama Formu’’ uygulanmaktadır.

Öğrencilerimiz 1. ve 2. Dönem başında kilo ve boy ölçümü yapılarak fiziksel gelişimleri takip edilmektedir.

Okul hemşiremiz her ay düzenli olarak sınıflarımıza sunumlar yapmaktadır.

Öğrencilerimizde farkındalık oluşturabilmek için belirli gün ve haftalarda etkinlikler düzenlenmektedir bu bağlamda Kızılay Haftasında Kan Bağışında Bulunmak, LÖSEV Projelerine Katılmak, Ağız ve Diş Sağlığı Konusunda bilgilendirmeler yapmak, Sağlıklı Beslenme Eğitimi vermek, Ergenlik Dönemi hakkında bilgilendirmek, Kişisel Hijyen Eğitimi (Banyo Yapmak, Saç, El ve Ayak Temizliği)  vermek vb. faaliyetler yapılmaktadır.

Kurum olarak amacımız; ‘’Sağlıklı Beyin Sağlıklı Vücutta Bulunur’’ İlkesiyle hareket ederek öğrencilerimize sağlıklı yaşam bilincini aşılamaktır.